КРОВОСПИННИЙ ДЖГУТ ТУРНІКЕТ «СТ»​

Кровоспинний джгут «СТ» турнікет

Кровоспинний джгут «СТ» турнікет
Показання щодо використання:
Для тимчасового екстреного кровоспиння при накладанні на руку або ногу пораненої людини. Накладається у випадках, коли зупинити кровотечу іншими засобами неможливо.
Склад: поліефір— 50%, нейлон;— 50%, фурнітура пластикова.

Джгут кровоспинний турнікет у розгорнутому вигляді має розміри:
120см х 4см, та складається з елементів: липучкафіксатор — ширина 4см, довжина 20см; стоп-фіксатор (важіль) пластиковий — діаметр 1см, довжина 15см; планка для фіксації важеля пластикова — ширина 6см, довжина 9 см; пряжка прямокутна ширина 3см, довжина 5см.
350
400
ІНСТРУКЦІЯ
Складання та підготовка джгута до стану готовності:

Для ефективного використання джгут має бути правильно складений та має бути розміщений на екіпіровці спереду так, щоб до нього можна було швидко дотягнутися однією рукою (на грудях, на поясі, тощо) — див. схему 1.

ІНСТРУКЦІЯ
У фабричному складанні джгут вже є готовим для накладання після його розгортання та приведення у стан готовності. У випадку, якщо джгут був розправлений, для його правильного складання дійте згідно наступних кроків — див. схему 2 (складання джгута):

1. Вставте кінчик джгута через пряжку.

2. Протягніть приблизно 15-20 см джгута через петлю, та приплюсніть петлю, що утворилась після вдягання кінчика.

3. Згорніть всередину складену петлю 2 рази та закріпіть кінчик до основної частини джгута липучкою.

4. Поверніть важіль-фіксатор вздовж у напрямку основної частини джгута та зафіксуйте його на планці липучкою. Джгут готовий до зберігання.

НАСТУПНИЙ КРОК
1. У разі необхідності швидко зніміть джгут, розгорніть та приведіть його у стан готовності для використання — див. схему 3.
НАСТУПНИЙ КРОК
2. Розправте та заведіть петлю на пошкоджену руку або ногу, підніміть якомога вище місця поранення кінцівки. Переконайтеся, що під джгут не потрапили тверді предмети під одягом!

*часто при накладанні джгута на ногу необхідно розгорнути його повністю та завести під ногу. В цьому випадку зручніше діяти двома руками для того щоб швидко протягнути кінчик джгута через пряжку.

НАСТУПНИЙ КРОК
3. Сильно затягніть кінець джгута, протягнутий через пряжку та не доводячи до планки з важелем-фіксатором зафіксуйте його на стрічці-ліпучці, що обгорнута навколо кінцівки.
НАСТУПНИЙ КРОК
4. Поверніть важіль-фіксатор декілька разів до того моменту, коли з місця поранення не припиниться текти яскраво-червона кров і нарешті не припиниться відчуватися пульс у кінцівки. Кінцівка має побіліти. Закріпіть поворотний важіль у фіксуючій планці. Перевірте, чи є кровотеча та дистальний пульс? Якщо є кровотеча або пульс, продовжуйте затягувати стрічку. Перевірте кровотечу та пульс наново.

*в деяких випадках необхідно накладання другого джгута вище або поруч із першим.
НАСТУПНИЙ КРОК
5. Обгорніть вільний кінець джгута, протягніть його далі над поворотною ручкою фіксуючи на планці та прикріпіть липучку кінчика до основної частини джгута.
НАСТУПНИЙ КРОК
6. Закріпіть фіксуючу планку світлою стрічкою. На світлій стрічці напишіть точний час накладання джгута.

*рекомендовано також продублювати фіксацію часу накладання джгута на лобі пораненого. Якщо під рукою немає маркера або ручки можна використати кров або бруд. Не закривайте джгут та місце напису часу накладання одягом, простирадлом, тощо.

ОСТАННІЙ КРОК
7. Повідомте якнайшвидше будь-яким доступним способом, про те що вам потрібна негайна медична допомога. Пам'ятайте! Максимальний час накладання джгута — не більше 2х годин.