Щілинні дифузори для гіпсокартону: види і особливості конструкції

Щілинні дифузори для гіпсокартону
Навісні конструкції на стелі значно погіршують роботу вентиляційної системи, якщо проігнорувати необхідність встановлення додаткових конструктивних елементів. І саме одним із таких елементів є дифузор щільовий для гіпсокартону. Розбираємося, що це таке і коли необхідно розглянути необхідність його встановлення.

Що таке дифузор

Дифузор – це частина вентиляційної системи, через яку відбувається вхід або вихід повітря. Також цей елемент маж виконувати певні декоративні функції, оскільки він закриває вхід у вентиляційну шахту.

Фактично дифузор нічим не відрізняється від звичайної вентиляційної решітки. Однак все ж одна відмінність є. Виробники дифузорів стараються розмістити елементи конструкції (лопаті та перегородки) таким чином, щоб повітря рухалося найкращим чином. Саме тому дифузори відрізняються вищою вартістю.

Особливості конструкції щілинного дифузору

Щілинний контакт (дифузор) – це один із двох різновидів такої конструкції (інший – вихровий). Основна конструктивна особливість – це наявність відповідних щілин, через які проникає або виходить повітря. Форма та розміри цих отворів ретельно пророблюються таким чином, щоб дифузор допомагав забезпечувати належний рівень вентиляції для приміщення. Найчастіше вони використовуються в кімнатах, де системи вентиляції не відрізняються великою продуктивністю.

Варто зазначити, що щілинні дифузори можуть передбачати регуляцію отворів. Таким чином користувач зможе самостійно встановити направлення подачі повітря в кімнаті, що є досить зручною функцією.

Особливості конструкції щілинного дифузору

Щілинний дифузор може відрізнятися за призначенням. Виділяють 4 основних види:

  • притокові;
  • витяжні;
  • універсальні (підходять для входу/виходу повітря
  • комбіновані.

Фактично назви цих видів достатньо говорять про те, для чого вони потрібні. Притокові та витяжні відрізняються між собою напрямом перегородок. Але критичної різниці між ними немає. Просто одні моделі краще працюють на вивід повітря, а інші – навпаки, краще його подають в кімнату.

Універсальні дифузори однаково продуктивно працюють в обох напрямках. А ось з комбінованими моделями складніше. Частина їхньої конструкції може працювати на вивід повітря, а частина – на подачу. Тому вони можуть підключатися відразу до двох гілок вентиляції.

Якщо говорити про матеріали, з яких можуть виготовлятися щілинні дифузори, то найчастіше використовуються такі варіанти:

  • пластик;
  • алюміній;
  • сталь.

В звичайних квартирах та житлових будинках найчастіше використовуються пластикові дифузори. Вони недорогі, але водночас пропонують чудові експлуатаційні характеристики. А ось металеві дифузори переважно встановлюються у виробничих приміщеннях на підприємствах.

Коли потрібно встановлювати щілинні дифузори

Коли ж потрібно ставити дифузор, а коли звичайну решітку? Загалом у звичайних будинках встановлюються витяжні канали, які розташовані в стінах. В такому випадку можна покласти звичайну решітку.

Дифузори ж потрібні при встановленні стелі з гіпсокартону, якщо за стелею приховані повітряні шахти. В такому випадку ефективність роботи вентиляції буде набагато кращою. Якщо ще врахувати те, що натяжні стелі заважають нормальній роботі системи вентиляції, то встановлення дифузору залишається єдиним оптимальним варіантом.

Щілинний дифузор для гіпсокартону потрібно обирати, щоб його характеристики доповнювали особливості вашої системи вентиляції. Якщо говорити про монтаж, то він не відрізняється особливою складністю. Проблеми виникають, коли форма дифузору не співпадає з розміром шахти, в такому випадку використовуються спеціальні адаптери.
29 БЕРЕЗНЯ / 2023
#рішення