Особливості монтажу щілинних дифузорів для натяжної стелі

Монтаж дифузорів для натяжної селі
Щілинні дифузори для натяжних стель необхідні для того, щоб покращити роботу вентиляційної системи. За зовнішнім виглядом цей конструктивний елемент нагадує звичайну вентиляційну решітку. Але є деякі суттєві відмінності, про які обов'язково потрібно поговорити, перш ніж вибирати між дифузором та решіткою.

Що таке дифузор і для чого він потрібен

Дифузор – це спеціальний елемент, який встановлюється на вхід або вихід вентиляційної шахти. Тобто він відповідає за якісну подачу або відведення повітря в/з кімнати. Також дифузор є декоративним елементом, що закриває вхід до вентиляційної шахти.
Ключовою особливістю дифузора є те, що перегородки (лопаті у випадку вихрових дифузорів) розроблені таким чином, щоб ефективніше подавати або відводити повітря. Це одна з причин того, чому дифузори мають вищі ціну за звичайні вентиляційні решітки.

Особливості конструкції щілинного дифузору

Отже, щілинний дифузор складається з отворів та перегородок. Направлення останніх відповідає за те, яким чином буде рухатися повітря. Саме за цією характеристикою цей конструктивний елемент варто розділити на притокові, витяжні, універсальні та комбіновані дифузори. Отже, перш ніж обирати дифузор, обов'язково потрібно ознайомитися з тим, якого виду продукт має встановлюватися саме у вашій вентиляційній системі:

  • притокові – подають повітря;
  • витяжні – виводять;
  • універсальні – можуть використовуватися для обидвох варіантів (завдяки регуляції положення перегородок);
  • комбіновані – одночасно підключаються до двох вентиляційних систем (виводу та подачі).

Фактично розрізнити вид можна за тим, як саме розташовані перегородки. Підбирати їх треба залежно від потреб приміщення.

Також варто зазначити, що для виробництва дифузорів можуть використовувати різні матеріали. Однак для побутових умов загалом використовується пластик, оскільки він дешевий, а також відрізняється непоганими експлуатаційними характеристиками. Металеві дифузори характерні більше для виробничих приміщень, оскільки вони вогнетривкі

Як встановлюється дифузор на натяжну стелю

Щільовий дифузор для натяжної стелі може встановлюватися двома основними способами – напряму або через спеціальний адаптер.

Якщо підключати напряму, то дуже важливо підібрати труби, які будуть ідеально підходити по формі до вибраного дифузору. Або навпаки купити останній під труби. Вирізати труби під форму дифузору не можна. В такому випадку корпус конструкції буде виходити за межі труби, що призведе до значного зниження продуктивності вентиляційної системи.

Тобто перш за все потрібно звертати увагу на форму магістралей. Якщо вона кругла, то дифузор має бути також круглим, якщо квадратна – квадратним.

Якщо за розміром дифузор співпадає на 100%, його просто вставляють в трубу, якщо його конструкція менша, то можна використати герметик для надійної фіксації.

Більш правильний спосіб встановлення дифузору передбачає використання спеціального адаптера. Але такий монтаж має один великий недолік – він значно знижує висоту стелі. Адаптери – це камера, в якій відбувається перерозподіл повітря таким чином, щоб він йшов по всій площі дифузора.

Варто зазначити, що адаптер може мати регулятор для розподілу повітря, в такому випадку він може виконувати функціонал універсального дифузора. Також адаптер може передбачати в конструкції наявність фільтру. Таким чином повітря, що поступає в кімнату, буде додатково очищуватися від різноманітних забруднень.
29 БЕРЕЗНЯ / 2023
#рішення